17 Eylül 2010 Cuma

Roberto Hilbert SPOX.com’a konuştu

Beşiktaş’ın yeni transferi Roberto Hilbert SPOX.com’a özel bir röportaj verdi. Alman oyuncu Beşiktaş’a gelişi, Pazar günü oynanacak Fenerbahçe derbisi ve İstanbul’daki hayatı ile ilgili konuştu. Hilbert ayrıca Beşiktaş’tan gönderilme gibi bir tehlikenin hiç olmadığını söyledi.

Roberto Hilbert’in açıklamaları:

Fenerbahçe Derbisi: „Baskıdan çok sevinç hissediyorum bu derbi öncesi. Televizyondan izleyerek yada başkasından dinleyerek değil, derbinin bir parçası olmak beni sevindiriyor. Avrupa’nın en önemli derbilerinden birtanesi. İki takımın durumu itibariyle favori biziz. Ancak Fenerbahçe’nin de çok güçlü bir kadrosu var ve küçümseme şansımız yok.“
Kendi durumu: „Bernd Schuster her oyuncusuna oynama fırsatı vermeye çalışıyor. Guti, Quaresma, Nihat, Ernst ve Aurelio gibi çok önemli oyuncularımız var. Rotasyon oluyor devamlı, bu yüzden her maçta oynamamak doğal. Tabii ki her maçta forma giyme gibi bir hedefim var ama Ligde, Kupada ve Avrupa Ligi’nde oynama fırsatı buluyorum. Kendi egomu ön plana almak istemiyorum. Bana ihtiyaç duyulduğu zaman, mücadelemi vereceğim.

İstanbul’daki hayatı: „Fink ve Ernst gibi Alman oyuncuların olması tabii ki işimi kolaylaştırdı ama bende çabuk uyum sağladım. Sadece şehire değil, mantaliteye de ayak uydurmak zorundasınız. Tatile gittiğiniz zaman da, önce herşey farklı geliyor insan. Ailem ve ben uyum sağlayabiliyoruz her yere ve hiçbir problemimiz olmadı. İstanbul çok güzel bir şehir, çok güzel yerler var. Ama burada kadar insanın olduğu beni şaşırttı. Ayrıca çok trafik var.

Beşiktaş Taraftarı: „İmkanı olan herkese İstanbul’a gelip bir maçı canlı izlemesini tavsiye ediyorum. Özellikle bizim İnönü Stadı’nda muhteşem bir atmosfer var. Taraftarlar çok heyecanlı. Kendilerini tamamiyle takımlarına veriyorlar. Beni İstanbul’da karşılamaları da tek kelimeyle inanılmazdı. Buradaki mantaliteyi çok iyi yansıttı.

Yabancı sınırlaması sorunları ve Hilbert’ın durumu: „Futbolda çok spekülasyon yapılıyor, bu konuda da öyle oldu. Ben endişeye düşmedim hiçbir zaman ve bu konu da hiç gündeme gelmedi, Beşiktaş’ta benimle ilgili bunlar konuşulmadı.“

Bundesliga’ya dönüş planları: „Ben artık İstanbul’dayım ve benim kulübüm Beşiktaş. Hedeflerimiz çok büyük ve bende bu hedefler için tüm enerjimi harcamak istiyorum. Beşiktaş’ta üç yıllık sözleşmem var ve bu sözleşmeyi hemen yine dönmek için imzalamadım.“

Stuttgart’tan ayrılma sebebi: „Son dönemlerde bazı şeyler iyi gitmedi. Bunların sebebini açıkça bilmiyorum ve bu saatten sonra birşey de değiştiremem. Beşiktaş’a gelerek hem sportif olarak hemde kişisel olarak kendimi geliştirmek istedim. Ailem ve benim için yeni bir hayat başladı ve bu önemli bir deneyim.

Almanya – Türkiye Milli Maçı: „Türkiye Milli Takımı’nı takip ettiğim kadarıyla, kesinlikle küçümsenmeyecek bir takım. Ağustos ayında Romanya’ya karşı statta canlı da izledim. Çok kaliteli bir takım olduğunu söyleyebilirim. Ayrıca maçın Berlin’de olması da bir avantaj. Türk taraftarlarını tanıyorum artık ve orada da çok ateşli bir grup olacaktır.

Röportajın Linki: TIKLA

0 Okur Yorumu:

Yorum Gönder